Netfala dociera ze światłowodem do kolejnej gminy

Podpisanie Listu intencyjny z Gminą Jaktorów na rozbudowę infrastruktury światłowodowej

11.10.2021

NETFALA systematycznie zwiększa zasięg swoich instalacji światłowodowych na terenie województwa mazowieckiego. Nowa infrastruktura pojawi się na terenie Gminy Jaktorów. List intencyjny w tej sprawie został podpisany w dniu 30 września 2021 roku, przez Wójta Gminy Jaktorów - Macieja Śliwerskiego oraz właściciela firmy NETFALA - Mariusza Chmielewskiego.

Inwestycja zaplanowana została na lata 2022-2023. Gmina Jaktorów zobowiązuje się do stworzenia dogodnych warunków do realizacji inwestycji, natomiast NETFALA zobowiązuje się dostarczyć mieszkańcom usługi najwyższej jakości

"Kluczowa dla rozpoczęcia inwestycji była dla nas inicjatywa, którą podjęły władze Gminy oraz ich zapewnienia o dobrej, partnerskiej współpracy nie tylko w okresie trwania inwestycji, ale również po jej zakończeniu." - Mariusz Chmielewski - właściciel NETFALA

Internet światłowodowy - FTTH (Fiber-To-The-Home) to najnowocześniejsza na rynku technologia umożliwiająca dostęp do Internetu. Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim odporność na warunki atmosferyczne i przesyłanie sygnału bezpośrednio do mieszkania lub domu, co zapewnia stabilne i bezawaryjne połączenie. Równie duże znaczenie ma przepustowość łącza. Wysoki upload pozwalający na przesyłanie dużych plików, w krótkim czasie oraz niski PING, który wpływa na brak odczuwalnych opóźnień transmisji na żywo.

Coraz większy obszar województwa mazowieckiego objęty jest zasięgiem sieci światłowodowej NETFALA. W tym momencie infrastruktura światłowodowa zlokalizowana jest w takich gminach jak: Ożarów Mazowiecki, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Stare Babice, Żabia Wola oraz Teresin. Teraz do tej grupy dołącza również Gmina Jaktorów.

Dla mieszkańców Gminy Jaktorów dostęp do usług sieci światłowodowej możliwy będzie najszybciej, jak tylko pozwolą na to warunki techniczne i operacyjne. Po zakończeniu inwestycji z dostępu do nowoczesnego, szybkiego Internetu światłowodowego będzie mogło skorzystać ponad 12 tys. Mieszkańców Gminy.

Budowa sieci światłowodowej na terenie Gminy Jaktorów wpisuje się w misję, jaką stawia przed sobą NETFALA, a jest nią chęć dostarczania Abonentom niezawodnych, indywidualnie dopasowanych rozwiązań do domu i firmy. Celem jest dotarcie z usługami szerokopasmowego Internetu światłowodowego do najdalszych zakątków województwa mazowieckiego, nie zapominając również o tych mniejszych, często wykluczonych technologicznie miejscowościach.

Mapa zasięgu NETFALA

Zapraszamy do zapoznania się z mapą zasięgu sieci NETFALA

pokaż

Szybki kontakt

Masz pytanie o nasze usługi lub szukasz oferty dostosowanej dla Ciebie?

Zadzwoń

(22) 350 47 00

Trwa przetwarzanie danych...